Джоан Роулінг повернула собі лідерство у списку найбільш оплачуваних письменників світу за версією американського журналу Forbes. У 2019 році вона отримала дохід у $92 мільйони.

Як пояснюють у Forbes, «фінансовим благословенням» для письменниці стала п'єса «Гаррі Поттер і прокляте дитя».

У виданні зазначають, що заробити великі суми Роулінг вдалося завдяки продажу її книг та театральних квитків від постановки «Гаррі Поттера» у США.

Друге місце у списку зайняв переможець минулого року, Джеймс Паттерсон, дохід якого склав $70 млн. У 2018 році книга «Президент пропав», яку Паттерсон написав у співавторстві з Біллом Клінтоном, стала бестселером художньої літератури для дорослих.

Колишня перша леді Мішель Обама замикає трійку лідерів з доходом приблизно у $36 млн. Вона і її чоловік, колишній президент США Барак Обама, у 2017 році отримали, як повідомляється, аванс у розмірі $65 млн за дві книги.

«Книга Барака Обами ще не опублікована (ходять чутки, що вона може вийти під час виборів президента 2020 року), але успіх автобіографії Мішель Обами доводить, що для видавництва Penguin Random House захмарний аванс, можливо, окупився», — наголосили у Forbes.

Нагадаємо, американський журнал Forbes опублікував рейтинг найбільш високооплачуваних письменників 2018 року. До нього увійшли 11 авторів. Так, найоплачуванішим письменником став американець Джеймс Паттерсон, який написав детективні романи «Невидимка», «Школа виживання», «І прийшов павук» і «Цілуючи дівчат».

Йому вдалося заробити 86 мільйонів доларів і посунути на другу сходинку лідерку 2017 року, авторку книг про пригоди Гаррі Поттера Джоан Роулінг з доходом 54 мільйони доларів.

Трійку лідерів за доходом замикав «король жахів» Стівен Кінг, який заробив 21 мільйон доларів.

Поділитись: