УКРАЇНА

Ефективність міжнародної допомоги Україні є «крихкою» — суд аудиторів ЄС

7 грудня, 2016 11:14
УКРАЇНА/Ефективність міжнародної допомоги Україні є «крихкою» — суд аудиторів ЄС
Зберегти
Вигляд
Фінансова підтримка з боку Європейського союзу є недостатньо ефективною через корупцію, нестабільну політичну та законодавчу ситуацію в Україні.

Фінансова підтримка з боку Європейського союзу є недостатньо ефективною через корупцію, нестабільну політичну та законодавчу ситуацію в Україні.

Про це йдеться у звіті Європейського суду аудиторів.

Аудитори оцінили ефективність надання допомоги Україні Єврокомісією і Європейською зовнішньополітичною службою в сферах управління державними фінансами та боротьби з корупцією, а також газового сектору в період з 2007 до 2015 роки. 

«Не дивлячись на зусилля у реформуванні, Україна досі сприймається як найбільш корумпована країна в Європі ... Олігархічні клани продовжують чинити домінуючий вплив на економіку, політику і засоби масової інформації України», — йдеться в звіті.

У звіті також зазначається, що ЄС оперативно відреагував на кризу в Україні в 2014 році і виділив 11,2 млрд євро допомоги на сім років.

При цьому гроші були виділені без попереднього узгодження стратегії їх використання.

Європейський суд аудиторів закликав Київ робити більший акцент на управлінні державними фінансами і посилити контроль за використанням допомоги, робити більший акцент на ефективній реалізації та стабільності реформ, вжити заходів для збільшення ефективності допомоги ЄС в газовому секторі.

Нагадаємо, Євросоюз додатково виділив 54 млн євро на реформи в Україні

Пов`язані новини