Шведська екоактивістка Грета Тунберг та її рух Fridays for Future отримали найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International — звання «Посол совісті».

Про це йдеться на сайті правозахисної організації.

Amnesty International вирішила вручити Греті цю премію за її зусиллям з підвищення обізнаності про кліматичну кризу.

На церемонії вручення 16-річна Тунберг сказала, що приймає нагороду від імені «мільйонів молодих людей по всьому світу, які зробили можливим рух Fridays for Future та які борються за своє майбутнє».

Фото:

Amnesty International 

Тунберг стала відома після того, як почала пропускати школу щоп’ятниці, починаючи з серпня 2018 року, а натомість виходила на одиночні пікети біля будівлі шведського парламенту, вимагаючи вжити заходів для запобігання глобальному потеплінню. Така акція стала початком рух Fridays for Future. Відтоді до нього долучилися понад мільйон молодих людей з усього світу.

23 вересня 2019-го екоактивістка планує взяти участь у кліматичному саміті ООН у Нью-Йорку.

У грудні 2018 року Тунберг виступила з промовою на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату в Катовіце, де вона закликала законодавців і державні органи почати діяти задля зменшення шкідливих викидів в атмосферу.

Нагорода «Посол совісті» — це найвища нагорода Amnesty International, якою відзначають людей, які проявили унікальне лідерство та мужність у відстоюванні прав людини — людей, які діяли та використовували свої таланти, щоб надихнути інших. Першим лауреатом цієї премії у 2003 році став чеський правозахисник Вацлав Гавел. Нею також нагороджували лауреата Нобелівської премії миру з ПАР Нельсона Манделу, пакистанську правозахисницю Малала Юсафзай та інших активістів.

Поділитись: