Проект фільму за романом українського письменника Сергія Жадана «Ворошиловград» взяв першу премію на великому кінофорумі Connecting Cottbus 2016

Проект фільму за романом українського письменника Сергія Жадана «Ворошиловград» взяв першу премію на великому кінофорумі Connecting Cottbus 2016.

Про це повідомляє кінофорум Connecting Cottbus.

«І переможцем стає українсько-швейцарський проект «Ворошиловград». Продюсер Володимир Яценко, режисер Лодигін і сценарист Наталія Ворожбит отримали 1500 євро та акредитацію на Producers Network в рамках кіноринку Каннського кінофестивалю в 2017 році. Вітаємо переможців!», — йдеться у повідомленні Connecting Cottbus на Facebook.

У конкурсі взяло участь 10 номінантів, відібраних з 120 заявок.

«Ми дуже віримо, що ця історія стосується не тільки нашої знімальної групи, любителів романа і всіх українців. Сьогодні ми отримали перше підтвердження від кінематографічного світу, що «Ворошиловград» цікавий Європі. Перший приз. Йдемо далі», — написав Лодигін на своїй сторінці в Facebook.

Автор роману Сергій Жадан опублікував «Ворошиловград» у 2010 році. Роман отримав кілька престижних літературних премій (у тому числі «Краща українська книга десятиліття» від BBC) і був переведений на англійську, польську, французьку, російську та німецьку мови.

Сюжет книги розповідає про молодого хлопця, який змушений повернутися в рідне місто Луганської області, щоб захистити своє майно від бандитів.

У минулому році приз на Connecting Cottbus також взяв український кінопроект — фільм «Танк» Максима Ксьонди.

Раніше повідомлялося, що «Ворошиловград» опинився серед переможців Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів.

Поділитись: