Екс-депутат комуністичної партії Держдуми РФ Дєніс Воронєнков, який голосував за анексію Криму, отримав українське громадянство законно.

Екс-депутат комуністичної партії Держдуми РФ Дєніс Воронєнков, який голосував за анексію Криму, отримав українське громадянство законно.

Про це повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час спільного брифінгу з головою СБУ Василем Грицаком.

«Я читаю реакцію наших громадян, які обурені тим, що добровольцям-іноземцям не надають українське громадянство, а депутат-комуніст раптом його отримав. Звертаю вашу увагу, що чинне законодавство передбачає автоматичне надання громадянства після надходження заяви від громадянина, в якого є родичі першої лінії, що проживають на території України. У цього громадянина родичі проживають в одній з південних областей України, тому він скористався чинним законом про можливість стати громадянином України», — сказав Луценко.

При цьому керівник ГПУ наголосив, що отримання Воронєнковим громадянства також накладає на нього додаткові обов’язки, в тому числі відповідати за свої дії, які ймовірно шкодили територіальній цілісності і суверенітету України.

«Ми це, звичайно, перевіримо, але давайте не забувати про необхідність використати його сідчення у справі про державну зраду Януковича», — підсумував Луценко.

Нагадаємо, що Слідчий комітет Росії оголосив у федеральний розшук колишнього депутата Держдуми від КПРФ Дєніса Воронєнкова.

Воронєнков заявив про отримання громадянства України у грудні 2016 року. Також він повідомив, що дав свідчення Генеральній прокуратурі України проти колишнього українського президента Віктора Януковича.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: