Дніпровський райсуд Києва залишив колишнього депутата кримського парламенту Василя Ганиша під домашнім арештом. Таке рішення винесла колегія суддів, передає «Крим.Реалії».

Про зміну запобіжного заходу Ганиша клопотав державний обвинувач – представник прокуратури АРК при Генпрокуратурі України. В українському наглядовому відомстві наполягають, що рішення про переведення Ганиша під домашній арешт, не відповідає нормам Кримінально-процесуального законодавства України, зокрема воно не може застосовуватись до обвинувачених у державній зраді.

Прокурори також побоюються, що поки Ганиш перебуває під домашнім арештом, зберігається небезпека його втечі від суду до анексованого Криму.

«Василь Ганиш, який обвинувачується у скоєнні особливо тяжкого злочину, зареєстрований і фактично проживає на території окупованого Росією півострова. Існує ризик, що він буде ховатись від суду», – заявив на засіданні суду держобвинувач Сергій Хальзєв.

Сторона захисту, в свою чергу, наполягає на тому, що стан здоров'я Ганиша не дозволяє йому перебувати під вартою, внаслідок перебування в СІЗО у нього загострилась серцева недостатність.

Сам Ганиш повідомив, що з понеділка, 25 січня, в Білій Церкві, де проходить його домашній арешт, розпочнеться його стаціонарне лікування. Як доказ він надав суду чеки за придбані медичні препарати.

Підсудний також пообіцяв сумлінно відвідувати всі засідання суду.

«Якщо буде змінений запобіжний захід, я просто не пройду це лікування. Мені просто не дають шансу врятувати своє життя. Я не збираюсь плакати, не збираюсь тут падати, прикидатись і так далі. Я чітко всі умови свого перебування під домашнім арештом виконую», – заявив у суді Ганиш.

У підсумку колегія суддів відхилила клопотання прокуратури, залишивши Ганиша під домашнім арештом. Наступне засідання у справі призначили на 11 лютого.

Раніше Ганиша відпустили під домашній арешт.

/фото krymr.com/

Поділитись: