Колишній очільник Кіровоградської ОДА Андрій Балонь (ліворуч)
Фото:

Андрій Балонь/Facebook

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомило колишньому очільнику Кіровоградської ОДА Андрію Балоню про підозру в отриманні хабаря.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Дії Балоня та ще одного чиновника ОДА кваліфікували за частиною 4 статті 368.

За даними слідства, Балонь вимагав через спільника (чиновника ОДА) у керівника головного управління одного з органів виконавчої влади в області 110 тисяч гривень щомісяця, «інакше він зіткнеться з перешкодами у своїй діяльності, зокрема, ініціюванням питання щодо відповідності займаній посаді».

«Згодом підозрювані свої вимоги збільшили, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління органу виконавчої влади. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн», — йдеться у повідомленні.

Після отримання одного з траншів на суму 250 тисяч гривень Балоня та його спільника затримали.

У НАБУ додали, що вдома та за місцем роботи підозрюваних слідчі вилучили великі об’єми готівки, походження якої невідоме.

«Йдеться про понад 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро. Вирішується питання про накладення арешту на ці кошти», — кажуть у Бюро.

Нагадаємо, вчора, 25 червня, Балоня та ще одного чиновника Кіровоградської ОДА затримали НАБУ та СБУ після отримання хабаря.

26 червня президент Володимир Зеленський звільнив його з посади. «Вкрав — сідай», — сказав президент.

Поділитись: