УКРАЇНА

Екс-генсек НАТО: санкції проти Росії мають бути продовжені на рік

УКРАЇНА/Екс-генсек НАТО: санкції проти Росії мають бути продовжені на рік
Зберегти
Вигляд
lead

Колишній генеральний секретар НАТО та теперішній позаштатний радник президента України Андерс Фог Расмуссен переконаний, що санкції проти Росії мають бути продовжені одразу на рік. На його думку, РФ не виконала умови, за яких можна було б пом'якшити чи скасувати обмеження.

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю для Громадського під час Ялтинської Європейської стратегії у Києві.

«Гадаю, ЄС повинен продовжити санкції на дванадцять місяців, а не на шість місяців, як зазвичай. Це гармонізуватиме  європейські та американські зусилля. І ми уникнули б перетину в часі погодження санкцій з виборами не тільки в США, але і в Німеччині і Франції», — сказав він.

Пан Расмуссен також зауважив, що НАТО не прагне військового конфлікту з Росією. Однак він додав, що в разі нападу на територію країни-союзника, Альянс буде змушений привести в дію свої сили.

«Я впевнений, що якщо Росія нападе, наприклад, на одну з країн Балтії, союзники НАТО стануть на захист. Доказом цього є рішення про створення сил швидкого реагування, які можуть бути дуже оперативно прибути на територію країни-союзника в разі нападу», — аргументував колишній генсек НАТО.

Він також заявив, що Захід високо оцінив би реформу в Україні, яка дала б можливість громадянам контролювати військові сили.  «Україна погодилась на це, питання лише в часових рамках. Чим швидше вона почне ці реформи, тим краще», — сказав Фог Расмуссен.

Повна версія інтерв’ю незабаром з’явиться на сайті...

Пов`язані новини