Життя

Екс-главу Новоайдарської райради заарештували за організацію псевдореферендуму

Життя/Екс-главу Новоайдарської райради заарештували за організацію псевдореферендуму
Зберегти
Вигляд

На підставі матеріалів Служби безпеки України суд заарештував колишнього голову Новоайдарської районної ради, який у травні 2014 року організував проведення в районі сепаратистського псевдореферендуму, повідомляє прес-центр СБУ.

«З'ясовано, що саме голова районної ради давав доручення депутатам і головам місцевих рад, вирішував питання з надання приміщень для проведення голосування, організував та контролював роботу «штабу виборчої комісії», а згодом – публікацію результатів «референдуму» в місцевій пресі», – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що розслідування тривало понад рік: слідчі СБУ допитали близько 100 учасників та свідків події, проведено слідчі експерименти, проаналізовано велику кількість документів, фото- та відеоматеріалів, зібрано величезну доказову базу.

Зловмиснику повідомлено про підозру за статтею «посягання на територіальну цілісність і недоторканість України» Кримінального кодексу.

Згідно з рішенням суду, на вирок він чекатиме, перебуваючи під вартою.

У СБУ також нагадали, що у лютому-березні 2016 року за матеріалами СБУ заарештовано трьох організаторів псевдореферендуму в окремих населених пунктах Новоайдарського району, у тому числі двох депутатів та голову однієї з сільських рад.

/скріншот із відео/

Пов`язані новини