Після окупації Криму Валерій Чорнобук закликав кримських суддів брати російське громадянство та вивчати законодавство РФ, читав суддівському корпусу лекції з російського законодавства і підтримував призначення Наталії Поклонської на посаду так званого «прокурору Криму».

Вищий адміністративний суд України відмовив колишньому судді Апеляційного суду Дніпропетровської області Валерію Чорнобуку в оскарженні постанови Верховної Ради, якою він був звільнений за порушення присяги судді.

Про це з зали суду повідомляє кореспондент Громадського.

Позов проти Верховної Ради Чорнобук подав у жовтні 2016 року. Розгляд справи тривав більше року і врешті рішення винесла колегія суддів у новому складі.

Валерій Чорнобук — колишній голова Апеляційного суду АР Крим. Після окупації кримського півострова російською армією Чорнобук закликав кримських суддів брати російське громадянство та вивчати законодавство РФ, читав суддівьскому корпусу лекції з російського законодавства, підтримував призначення Наталії Поклонської на посаду так званого «прокурору Криму».

1 квітня 2014 самопроголошеною владою Криму Чорнобука було внесено до переліку «небажаних в Криму» персон. На материковій частині україни Чорнобук взяв участь в АТО — кілька місяців був начальником лазні у частині матеріального забезпечення.

Після указом Президента України Петра Поршенка був переведений на посаду Апеляційного суду Дніпропетровської області, де виносив рішення іменем України до квітня 2016 року. Після приїзду знімальної групи Громадського до Кривого Рогу він заявив про намір звільнитися за власним бажанням.

29 вересня 2016 року Чорнобука за поданням Вищої ради юстиції було звільнено за порушення присяги судді рішенням Верховної Ради України.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: