Політика

Екс-голову СБУ Якименка оголошено в розшук

Політика/Екс-голову СБУ Якименка оголошено в розшук
Зберегти
Вигляд

Головне слідче управління Генеральної прокуратури повідомило про підозру колишньому голові Служби безпеки України, його колишньому заступнику – керівнику Антитерористичного центру при Службі безпеки України та колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.365 КК України (перевищення влади та своїх службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки).

«Встановлено, що ці керівники СБУ, не маючи правових підстав, всупереч вимогам законодавства, з метою придушення протестних акцій, 18 лютого 2014 року оголосили про проведення антитерористичної операції та розпочали її проведення в центральній частині м. Києва. Зокрема, силами центру спеціальних операцій «А» при СБУ вони організували захоплення будинку Федерації профспілок України, що призвело до пожежі в цій будівлі та смерті двох осіб», - йдеться в повідомленні ГПУ.

Нагадаємо, що на той час СБУ очолював Олександр Якименко.

Колишньому начальнику Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із носінням електронного браслету, а колишнього голову Служби безпеки України та його заступника оголошено у розшук.

Досудове розслідування триває.

Раніше стало відомо, що прізвище Якименка зникло з санкційного списку Євросоюзу у зв’язку з відсутністю прогресу в розслідуванні справи проти нього ГПУ.

Пов`язані новини