Колишній глава турецьких ВПС Акін Озтюрк відмовився брати на себе провину в організації невдалого військового перевороту.

Про це повідомляє агентство Anadolu, посилаючись на текст оприлюдненого протоколу допиту Озтюрка.

«З власного досвіду можу сказати, що спробу перевороту ініціювала якась «паралельна структура». Хто міг організувати це всередині збройних сил я не знаю. Це могли бути зарубіжні місії, які хочуть ослаблення Туреччини» – йдеться в протоколі.

Про повідомляють також турецькі NTV і Haberturk, дані їх репортажів передає Reuters.

«Я не організовував переворот 15 липня і не керував ним, і я не знаю, хто все це робив», – сказав Озтюрк на допиті, за даними турецьких ЗМІ.

Раніше повідомлялось, що Озтюрк нібито зізнався в організації військового перевороту в країні.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався. Внаслідок спроби перевороту загинули щонайменше 294 людини, більше півтисячі поранені.

Раніше затримали командувача турецькою військовою базою НАТО «Інджирлік» Бакіра Еркана Вана і головного військового радника президента Алі Язиджи за звинуваченнями в організації заколоту.

Президент Реджеп Таїп Ердоган закликав повернути смертну кару, щоб «покарати винних у заколоті».

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. Громадське вело онлайн-трансляцію спроби військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: