УКРАЇНА

Екс-командиру харківської роти «Беркуту» продовжили арешт до 27 липня

УКРАЇНА/Екс-командиру харківської роти «Беркуту» продовжили арешт до 27 липня
Зберегти
Вигляд
lead

Екс-командиру роти харківського спецпідрозділу «Беркут» Віктору Шаповалову продовжили строк тримання під вартою до 27 липня. Йому інкримінують перевищення службових повноважень, що призвели до загибелі або поранення 110 активістів Євромайдану 18 лютого 2014 року в районі Маріїнського парку та Кріпосного провулку в Києві.

Сам Шаповалов попросив суд відпустити його з-під варти. Він пояснив це тим, що у нього місяць тому померла бабуся, тому він хоче відвідати її могилу.

Однак, прокурори і адвокати родин Небесної Сотні наполягали на продовженні арешту.

«Вважаємо, що він може спілкуватись і впливати на покази свідків і потерпілих у справі…немає жодної гарантії того, що він, в разі звільнення з-під варти, з'являтиметься в суд» - адвокат потерпілих Закревська та прокурор ГПУ Ковальчук.

Також Шаповалов назвав прізвища 14 бійців харківського спецпідрозділу «Беркут», які мали 18 лютого в центрі Києва спецзасоби, зокрема помпові рушниці.

31 травня екс-командира роти харківського «Беркуту» мають допитати потерпілі у справі про злочини проти учасників Євромайдану.

Нагадаємо, у квітні 2015 року Печерський райсуд Києва заарештував Шаповалова разом із командиром харківського полку «Беркуту» Лукашем і рядовим спецпідрозділу Єфіміним, які підозрюються у причетності до розстрілів 18 лютого на Євромайдані.

 Йому інкримінують порушення ст. 365 «Перевищення влади або службових повноважень», ст. 41 «Виконання наказу або розпорядження», ст. 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Пов`язані новини