Служба безпеки України повідомила про виявлення у Києві колишнього «міністра охорони здоров’я» підконтрольного Кремлю уряду Криму Петра Михальчевського.

Служба безпеки України повідомила про виявлення у Києві колишнього «міністра охорони здоров’я» підконтрольного Кремлю уряду Криму Петра Михальчевського. За повідомленням прес-центру спецслужби, в київському помешканні чоловіка провели обшуки, вилучили виданий у Криму російський паспорт та службове посвідчення, підписане Сергієм Аксьоновим. 

Після обшуку Михальчевський добровільно прийшов із адвокатом до прокуратури АРК, де йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого статтею 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада). Далі вирішуватиметься питання обрання йому запобіжного заходу.

За повідомленням прес-центру спецслужби, в київському помешканні чоловіка провели обшуки, вилучили виданий у Криму російський паспорт та службове посвідчення, підписане Сергієм Аксьоновим

Петро Михальчевський мав цілком успішну кар’єру медика. Він народився у 1959 році у Скадовську на Херсонщині, вчився на лікаря у Кримському державному медичному інституті. Працювати почав у рідному місті лікарем-ординатором хірургічного відділення місцевої ЦРЛ.

З 1986 року — ординатор у Кримському медінституті. За два роки став лікарем-хірургом Кримської обласної клінічночої лікарні ім. Семашка. Пізніше у цьому ж медзакладі очолив відділення малоінвазивної рентгенендоскопічної хірургії, а у 2003-2011 роках, продовжуючи практикувати хірургію, обійняв посаду заступника головного лікаря Республіканської клінічної лікарні.

Напередодні анексії, у 2012 — 2014 роках Михальчевський займає посаду новоствореного кримського медзакладу — Університетської клініки. Одразу після анексії півострова Росією у березні 2014 Михальчевський став «міністром охорони здоров’я» у підконтрольному Кремлю уряді Сергія Аксьонова, щоправда ненадовго. Вже в середині липня цього ж року він звільнився — офіційно за власним бажанням, але за дуже наполегливої рекомендації свого ж начальника Аксьонова, писало проросійське видання КримІнформ.

Формальним приводом назадоволення роботою Михальчевського стали наявність так званих благодійних внесків у кримських лікарнях та нібито завищені ціні на ліки. Наступним міністром окупаційного кримського уряду став Олександр Бахарєв.

Поділитись: