Колишньому начальнику Генерального штабу ЗСУ Володимира Заману повідомили про підозру у державній зраді
Фото:

unm.org.ua

Колишньому начальнику Генерального штабу ЗСУ Володимира Заману повідомили про підозру у державній зраді. За даними слідства, Замана зменшував кількість боєздатних військовослужбовців у ЗСУ.

Про це повідомив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос під час брифінгу у Києві.

«Так, станом на 31 грудня 2012 року у ЗСУ передбачалося залишити всього 179 тисяч 354 особи, з них військовослужбовців за призначенням і несенням військової служби 131 тисячі 952 особи. Однак внаслідок особисто підписаних Заманою директив загалом зі Збройних сил України підлягало скороченню на 4646 осіб більше, ніж передбачалося Законом України про чисельність ЗСУ на 2012 рік», — наголосив Матіос.

Також за наказами Замани були розформовані військові частини, зокрема 19 авіаційних частин, що нібито позбавили державу протиповітряної оборони.

За словами Матіоса, у 2013 році Замана скоротив війська на майже 17 тисяч осіб і розформував понад 70 військових частин.

Також колишній начальник Генштабу у 2014 році не привів війська у бойову готовність напередодні російської агресії, хоча нібито знав про її підготовку.

Матіос додав, що в особовій справі Замани відсутня його присяга.

Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко, «Замана видав директиву, якою підпорядкував керівнику Військово-Морських сил (адміралу Ільїну) всі частини тактичної групи «Крим» ЗСУ, що фактично паралізувало опір українських військовослужбовців у час російської агресії».

Він додав, що до Печерського суду Києва направили клопотання про взяття підозрюваного під варту. Засідання має відбутися сьогодні, 25 лютого.

Володимир Замана був керівником Генштабу ЗСУ з лютого 2012 року до 19 лютого 2014 року. А з 22 лютого до червня 2014 був уповноваженим Верховної Ради України з контролю за діяльністю Міністерства оборони України.

Поділитись: