Ілля Богданов у 2014 році перейшов на бік України і воював у складі добровольчого батальйону на Донбасі.

Служба безпеки України запобігла спробі викрадення і вбивства колишнього офіцера Федеральної служби безпеки РФ Іллі Богданова, який у 2014 році перейшов на бік України і воював у складі добровольчого батальйону на Донбасі.

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак на спільному брифінгу з генеральним прокурором Юрієм Луценком, передає «Інтерфакс-Україна».

«Операція, яку ми провели, пов'язана з намірами організованої злочинної групи, якою керували з Росії, організувати викрадення та вбивство на сьогодні мирного громадянина України», – сказав голова СБУ.

За його словами, попередня спроба викрадення і вбивства Богданова була попереджена спецслужбами в лютому 2015 року, а затриманий кілер в жовтні 2015 року був засуджений судом до 8,5 років в'язниці.

Грицак також розповів, що місце утримання викраденого Богданова було виявлено в Харківській області.

Після затримання цієї групи, її учасники дали свідчення, що до викрадення безпосередньо причетний колишній депутат Харківської обласної ради Володимир Астахов.

«Переміщення Богданова координувалося контактером з того боку (з Росії – ред.), і вони дали свідчення, що до організації злочину причетний колишній депутат Харківської обласної ради. Тоді ми затримали цього депутата», – розповів Грицак.

Він додав, що всього в даний час у цій справі затримано троє осіб, всі вони є громадянами України.

14 листопада поліція Києва розпочала кримінальне провадження за фактом зникнення Богданова. До столичних правоохоронців звернулися його друзі і знайомі.

Нагадаємо також, що у 2015 році Богданов в інтерв'ю Громадському розповів про війну в Дагестані.

Поділитись: