Станіслав Єжов на засіданні 29 жовтня у Голосіївському райсуді Києва
Фото: Громадське
За даними слідства, співпраця Єжова з російськими спецслужбами почалася у червні 2017 після зустрічі з представником Головного управління розвідки Росії Олександром у Санкт-Петербурзі, якій передувала електронна переписка.

Про це передає кореспондентка Громадського із Голосіївського райсуду Києва.

Прокурор військової прокуратури Ігор Кринін обгрунтував продовження запобіжного заходу тим, що Єжов може втекти, або впливати на свідків. Захисник Єжова Валентин Рибін заявив, що в матеріалах справи відсутні будь-які докази роботи його підзахисного на розвідку Генштабу Росії, а інформація, яку нібито передавав Єжов представнику спецслужб РФ на ім'я Олександр на електронну скриньку [email protected], не містила державної таємниці і була у володінні інших представників Кабінету міністрів України. Також Рибін запевнив, що його підзахисний не буде тікати, переховуватися від слідства.

Сам Єжов зазначив, що у його діях відсутній склад злочину, а інформація, яку він нібито перенаправляв на вказану адресу не була таємною. Утім на питання Громадського з якою метою він це робив, чоловік не відповів, як і на питання про знайомство із чоловіком на ім'я Олександр. Єжов зазначив, що усе розкаже під час свідчень у суді.

У грудні 2017 року Служба безпеки України заявила про затримання на робочому місці заступника керівника протоколу прем'єр-міністра України, перекладача голови уряду, який нібито передавав російським спецслужбам інформацію про діяльність відомства. Це був Станіслав Єжов. СБУ кілька місяців відстежувала діяльність Єжова за рішенням суду, для документування контактів чоловіка з російськими кураторами. За даними слідства, Єжов інформував спецслужби Росії про зарубіжні поїздки і конфіденційні переговори Гройсмана, надсилав їм аудіозаписи розмов.

Співпраця Гройсмана і Єжова почалася у 2015 році. Попри те, що працівники рівня Єжова не мають доступу до державної таємниці, саме він, як синхронний перекладач з англійської мови брав участь у переговорах Гройсмана з іноземними високопосадовцями. У передачі росіянам саме такої інформації СБУ і звинуватила Єжова. У 2017 році Єжов перекладав особисті перемовини українського прем’єра з Джо Байденом, Терезою Мей, Борисом Джонсоном, Куртом Волкером.

За даними слідства, співпраця Єжова з російськими спецслужбами почалася у червні 2017 після зустрічі з представником Головного управління розвідки Росії Олександром у Санкт-Петербурзі, якій передувала електронна переписка. Також, згідно декларації дружина Станіслава Єжова Юлія Мірошнікова є громадянкою РФ.

Єжову інкримінують державну зраду, у разі доведення вини йому загрожує від 12 до 15 років позбавлення волі. За словами захисту Єжова, вони готові піти на угоду з прокурором для отримання умовного терміну.

Поділитись: