Громадське публікує лист екс-прем'єра Словаччини Мікулаша Дзурінда, який сьгодні також є радником президента України Петра Порошенка про його враження від поїздки на лінію розмежування на Донбасі.

У середині вересня разом із колишнім Генеральним секретарем НАТО Андресом Рог Расмуссеном, Головою комітету з закордонних справ Бундестагу Німеччини Марілуїзою Бек та колишнім послом США в НАТО Александром Вершбоу я відвідав Торецьк, так звану лінію зіткнення на Південному Сході України. Це лінія, яка відділяє українську територію, що контролюється Україною, від української території, яка Україною наразі не контролюється.

Нас привезли в аеропорт Дніпра з Торецька на українському військовому вертольоті. Коли ми вийшли з вертольоту, капітан звернувся до Расмуссена та чинного радника президента Порошенка:

«Пане Расмуссен, я виконав завдання, яке мені доручили. Я безпечно доставив вас та ваших друзів із пункту А в пункт Б. Але ви прибули в точку А на 15 хвилин пізніше. Це дуже погано, адже наш великий вертоліт протягом цих 15 хвилин міг атакувати ворог. У схожій ситуації я нещодавно втратив групу військових, яких убив ворог через затримку вильоту»

Лише тоді я зрозумів, чому капітан удався до кількох маневрів, щоби змінити напрямок одразу після зльоту, і чому близько 10 хвилин ми летіли так низько над землею, що майже торкалися її.

«Але зараз про найважливіше, — повів далі капітан. — Я знаю, що ви радник президента Порошенка. Покажіть йому це фото (на світлині— капітан разом із Порошенком під час одного з візитів президента на Схід) і скажіть, що я єдиний солдат, який під час критичних моментів на Майдані Незалежності, будучи одягненим у форму українських військових сил, уголос закликав українських військових не протидіяти протестувальникам. Зараз мені 53. Я ризикував усім — сім’єю, роботою. Я вірив тоді. І нині я все ще вірю в демократичні зміни в нашій країні. Але, будь ласка, передайте президентові — я не маю до нього доступу — якщо він не знищить корупцію, ми програємо війну з Росією і ми втратимо нашу країну. За послугу вам я заробив 5 євро. Але я не скаржуся. Я робив це не через гроші. Я зробив це тому, що Україна потребує вашої допомоги, потребує солідарності всього демократичного світу. Я все ще вірю, що Майдан мав і продовжує мати значення. Але наш президент має зайняти сильну позицію щодо корупції».

Я вирішив поділитися цим досвідом із громадськістю. Удома в Словаччині, в Україні та Брюсселі. Позаяк майбутнє, і не лише майбутнє України, саме за такими людьми, як капітан нашого вертольоту. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile