Світ

Екс-президент Перу постане перед судом у справі про вбивство 6 фермерів у 1992 році

20 лютого, 2018 10:41
Світ/Екс-президент Перу постане перед судом у справі про вбивство 6 фермерів у 1992 році
Зберегти
Вигляд
Екс-президент Перу Альберто Фухіморі постане перед судом у справі про вбивство шести фермерів у 1992 році.

Екс-президент Перу Альберто Фухіморі постане перед судом у справі про вбивство шести фермерів у 1992 році.

Про це повідомляє Deutche Welle.

Рішення суду озвучили19 лютого — за кілька тижнів після того, як Фухіморі помилували за порушення прав людини у 1990-2000 роках, коли він перебував на посаді голови держави.

На думку суддів, це помилування не стосується викрадення військовими і вбивства шести фермерів віком від 17 до 38 років у регіоні Патівілка, у замовленні якого і звинувачують Фухіморі.

Обвинувачення щодо цієї справи не входили до пакету обвинувачень, за якими Фухіморі екстрадували з Чилі до Перу.

Зазначається, що дочка колишнього президента Кейко Фухіморі висловила розчарування рішенням суду щодо нових обвинувачень та послалася на поганий стан здоров'я свого 79-річного батька.

На думку критиків чинного президента Пабло Кучинські, він домовився з лояльними до Фухіморі депутатами, щоб ті не підтримували імпічмент Кучинські в обмін на помилування екс-диктатора.

Альберто Фухіморі був президентом Перу з 1990 по 2000 рік. У період правління він значно розширив власні повноваження, домігшись розпуску конгресу і ухвалення нової конституції.

Фухіморі вів збройну боротьбу з діючими в країні маоісьткими і марксистсько-ленінськими групами. У рамках боротьби урядові сили використовували концентраційні табори і насильство щодо місцевого населення, яке підтримувало повстанців. У 2000 році після появи доказів корупції серед членів його партії Фухіморі покинув країну і був усунутий від влади рішенням парламенту.

У 2005 році Фухіморі був заарештований у Чилі і в 2007 році екстрадуваний в Перу. Проти нього було розпочато декілька судових процесів за звинуваченнями в організації вбивств політичних супротивників і хабарах. Фухіморі був засуджений до кількох тюремних термінів.

У повідомленні прес-служби президентської адміністрації вказується, що 78-річний Фухіморі був помилуваний з міркувань гуманності за рекомендацією медиків.

«Пан Фухіморі страждає прогресуючою невиліковною хворобою і умови утримання у в'язниці загрожують його життю і здоров'ю», — зазначається в заяві.

Пов`язані новини