Екс-президент Польщі Валенса: Мені соромно за Дуду

default/Екс-президент Польщі Валенса: Мені соромно за Дуду
Зберегти
Вигляд

Президент Польщі Анджей Дуда порушує Конституцію. Про це в інтерв'ю німецькому виданню die Welt заявив екс-президент цієї країни Лех Валенса.

«Очевидно, що він не є вільною людиною. Він працює на правлячу партію. Він порушив Конституцію. Він не є гарним президентом. Він клявся на ній. Він заприсягався на ній, що дотримуватиметься права. Звісно, закони можна змінювати. Але поки вони чинні, то ви мусите їх дотримуватися. Мені соромно за такого президента», - сказав Валенса.

Він також зауважив, що вимушений приєднатися до антиурядових протестів. 19 грудня тисячі поляків у понад десяти польських містах, включно з Варшавою, взяли участь в антиурядових протестах.

Президент Польщі Анджей Дуда в інтерв'ю BBC звинуватив протестувальників у неприйнятті результатів жовтневих парламентських виборів.

«Ці демонстрації, насамперед, робилися тими, хто донедавна керував Польщею - і хто був усунений від влади голосами поляків у ході загальних виборів. Вони просто не хочуть визнавати це, тому вони підбурюють суспільство і організації до демонстрацій», - сказав Дуда.

22 грудня нижня палата польського парламенту проголосувала за зміни до законодавства про конституційне судочинство.

За новими правила Конституційний трибунал повинен ухвалювати рішення повним складом суддів, що налічує щонайменше 13 його членів. Раніше кворум становив 9 суддів. Відтепер для ухвалення рішення суду потрібні 2/3 голосів його повного складу.