Колишнього президента Бразилії Луїса Інасіо Лула да Сілву, який керував країною з 2003 до 2011 року, засудили до дев'яти з половиною років тюремного ув'язнення.

Колишнього президента Бразилії Луїса Інасіо Лула да Сілву, який керував країною з 2003 до 2011 року, засудили до дев'яти з половиною років тюремного ув'язнення.

Як повідомляє Reuters, суддя Серхіо Моро визнав Лулу винним в отриманні хабарів від інжинірингової фірми OAS SA на загальну суму 1,2 мільйони доларів.

Прокурори заявили, що компанія передала розкішну квартиру для Лули за його допомогу в отриманні контрактів з державною нафтовою компанією Petroleo Brasileiro (PETR4.SA).

Суд обрав міру покарання у вигляді дев’яти з половиною років позбавлення волі для Лулу. Однак, згідно бразильського законодавства, підсудний може залишатися на свободі, поки обвинувальний вирок не буде підтверджено судом другої інстанції. Розгляд апеляції може зайняти кілька місяців. 

Зазначимо, що Лула є фігурантом декількох корупційних справ. Сам він відкидає усі звинувачення. 

71-річний Луїс Інасіо Лула да Сілву став президентом в 2003 році і виконував обов'язки глави держави 2011 року. У 2016 році його звинуватили у відмиванні грошей. Після цього Да Сілва спробував влаштуватися в уряд, що гарантувало б йому недоторканність. Суд заборонив брати його на роботу. Президент країни Ділма Русеф, яка хотіла найняти да Сілву, незабаром теж була відсторонена від посади. ЇЇ звинуватили у порушенні бюджетного законодавства — зокрема, у приховуванні істинного розміру дефіциту бюджету країни під час її виборчої кампанії в 2014 році. Русеф пішла з посади шляхом імпічменту. Тоді виконувати її обов'язки до закінчення терміну — 1 січня 2019 року— продовжив віце-президент і колишній союзник Русеф Мішел Темері, якому 27 червня генпрокурор Бразилії офіційно висунув звинувачення у корупції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile