ENRU

Екс-президента Франції Саркозі підозрюють в отриманні хабара від Катару

Французька прокуратура підозрює екс-президента країни Ніколя Саркозі в отриманні хабарів за забезпечення перемоги заявки Катару на проведення чемпіонату світу з футболу.

Про це пише газета Daily Telegraph з посиланням на джерела, близькі до розслідування.

За даними видання, слідчі вважають, що Саркозі міг отримати гроші під час операції, в результаті якої катарський фонд придбав частку у французькому футбольному клубі ПСЖ. Це також могло статися, коли катарський державний інвестфонд купив акції французької сміттєпереробної компанії Veolia.

Це не перший скандал, пов'язаний з проведенням турніру в Катарі і згадка в ньому імені Саркозі. У травні 2015 року прокуратура Швейцарії завела кримінальну справу у зв'язку з заявками Росії і Катару на проведення чемпіонатів світу з футболу.
Відсторонений від посади президент ФІФА Йозеф Блаттер 29 жовтня в інтерв'ю Financial Times розповів, що рішення віддати право проведення ЧС-2018 Росії було ухвалене керівництвом ФІФА в результаті «таємної угоди». Ця ж операція передбачала, що ЧС-2022 дістанеться США.

Однак потім, за словами Блаттера, президент Франції Ніколя Саркозі умовив голови УЄФА Мішеля Платіні підтримати кандидатуру Катару, який також претендував на проведення чемпіонату 2022 року.

Раніше повідомлялось, що арабські країни вимагають від ФІФА скасувати чемпіонат світу в Катарі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram