Політика

Екс-президента Киргизстану засудили до 30 років позбавлення волі

Політика/Екс-президента Киргизстану засудили до 30 років позбавлення волі
Зберегти
Вигляд
lead

Верховний суд Киргизстану засудив колишнього президента країни Курманбека Бакієва до 30 років позбавлення волі, повідомляє інформагентство 24.kg.

Втікача екс-президенту, якому в 2010 році було надано білоруське громадянство, 1 серпня виповниться 67 років. Раніше, нагадаємо, він був засуджений до довічного ув'язнення.

Глава служби держохорони Жанибек Бакієв і екс-прем'єр-міністр Даніяр Усенов засуджені довічно. Заступник глави спецслужб Марат Бакієв засуджений до 27 років в'язниці. Винесені також вироки іншим учасникам подій 7 квітня 2010 року.

Втікач-президент, якого було усунуто з поста в квітні 2010 року Курманбек Бакієв приїхав до Білорусі з неофіційною дружиною і двома дітьми на особисте запрошення Олександра Лукашенка.

Імовірно в серпні того ж року він отримав білоруське громадянство. У липні 2014 року Курманбек Бакієв і його брат Жанибек, який очолював Службу державної охорони, були засуджені у себе на батьківщині до довічного ув'язнення з конфіскацією майна.

Вони визнані винними в співучасті в організації вбивства, замаху на вбивство, перевищенні посадових повноважень.

Киргизька сторона неодноразово вимагала від Білорусі затримання і екстрадиції Курманбека Бакієва, але безуспішно.

22 жовтня 2015 року екс-президент представив в Мінську книгу спогадів «Біль, любов і надія: мій Киргизстан».

На початку 2016 року посол Киргизстану в Мінську Кубаничбек Омураліев заявив, що проблема Бакієва залишається на порядку денному українсько-киргизьких відносин.

Він не став уточнювати, що робиться для вирішення цієї проблеми.

Пов`язані новини