Голова Національного банку Валерія Гонтарева повідомила, що керівництво «Приватбанку» на чолі з українським олігархом Ігорем Коломойським, в ніч перед націоналізацією вивело понад 16 млрд гривень.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева повідомила, що керівництво  «Приватбанку» на чолі з українським олігархом Ігорем Коломойським, в ніч перед націоналізацією вивело понад 16 млрд гривень.

Про це вона сказала під час офіційного оголошення про свою відставку.

«В останню ніч вони провели шахрайські махінації на суму більш ніж 16 млрд гривень. Дуже скоро ви побачите аудиторський висновок», — заявила Гонтарева.

Більше того, постаудит показав, що докапіталізація банку потребує ще більше державних коштів.

«Не 97% корпоративного портфелю було видано пов’язаним особам, а всі 100%. Це означає, що потреба у докапіталізації ще більша і державі потрібно буде ще більше грошей, аби компенсувати збитки за управління банком цією так званою командою олігархів та менеджментом «Приватбанку», — зазначила Гонтарева.

Точна сума докапіталізації має бути визначена до середини травня. 

Нагадаємо, у грудні 2016 року «Приватбанк», 49,9% якого належали Коломойському, був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами олігарха, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію «Приватбанку» через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: