УКРАЇНА

Екс-заступник глави МЗС про дискусію з Угорщиною: Україні не потрібен другий фронт

17 жовтня, 2017 22:36
УКРАЇНА/Екс-заступник глави МЗС про дискусію з Угорщиною: Україні не потрібен другий фронт
Зберегти
Вигляд
Україні необхідно посилити та активізувати політику щодо сусідів на заході, зокрема, з якими виникла дискусія через освітню реформу.

Україні необхідно посилити та активізувати політику щодо сусідів на заході, зокрема щодо тих, з якими виникла дискусія через  реформу про освіту.

Про це в ефірі Громадського заявив екс-заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський.

«Що стосується цього регіону (Угорщина, Словаччина, Австрія, — ред.), Україні в рази потрібно посилити, активізувати, зробити більш ініціативною нашу політику щодо сусідів. Оскільки у нас триває війна на сході, нам непотрібно другого фронту, нам непотрібно примітивних непорозумінь, нам потрібна єдина позиція в ЄС, і водночас нам потрібно залучення сусідів у предметні проекти у нашій державі», — сказав він.

За словами дипломата, до цього часу Україна не сформулювала багатосторонніх ініціатив, аби привести цих сусідів в Україну.

«Нам треба говорити з позицій моральної правоти. Ми не забираємо чужого. Ми навпаки хочемо творити адекватні умови Але це треба роз’яснювати», — додав Лубківський.

Водночас, він зазначив, що Україні «варто тримати хребет» у цій ситуації.

«Нам потрібна співпраця в рамках карпатського регіону, залучення коштів ЄС, в нашу інфраструктуру, нам потрібно елементарно вирішувати проблеми... Але треба тримати хребет», — наголосив екс-заступник глави МЗС.

28 вересня в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

В МЗС Угорщини наголосили, що блокуватимуть євроінтеграцію України, якщо не буде змінений закон про освіту.

ДИВІТЬСЯ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини