Колишній заступник начальника Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка Ігор Цюприк подав до суду позов на адвоката родин «Небесної сотні» Євгенії Закревської через «розповсюдження недостовірної інформації» про нього. Про це Громадському повідомив сам Цюприк.

Відповідачами у справі виступають ряд ЗМІ та правозахисник Закревська. Основна вимога позивача — спростувати інформацію, яка нібито ганьбить його честь і гідність.

Нагадаємо, що 3 червня у блозі «Української правди» адвокат родин «Небесної сотні» писала, що Цюприк нібито був причетний до переслідування активістів Майдану і начебто його було звільнено з поліції рішенням атестаційної комісії в лютому 2016 року. 

Пізніше Цюприк спростував ці припущення. На запит адвоката Цюприка Ігоря Кириленка, в Нацполіції повідомили, що Цюприк Ігор Володимирович у них на службі не був і, відповідно, атестацію не проходив.

В коментарі Громадському Закревська повідомила, що документ, наданий адвокатом Кириленком про те що Цюприк не служив в поліції і не проходив атестацію, дає підстави вважати, що службові особи Нацполіції, які підписували атестаційний лист на Цюприка і інші документи на підтвердження його служби в поліції вчинили службове підроблення. За цим фактом, Закревська подала заяву про злочин до Генеральної прокуратури. Такі зловживання є можливими завдяки тому, що Нацполіція досі не опубліковала списки осіб, які пройшли чи провалили атестацію, — наголошує адвокат у своєму блозі.  

Раніше адвокат «Небесної Сотні» Євгенія Закревська сказала, що розслідування вбивств на Майдані гальмується через брак ресурсів в Управлінні спецрозслідувань головного слідчого управління ГПУ.

Поділитись: