Колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов розкритикував пропозицію уряду збільшити державні видатки на виплату пенсій у бюджеті на 2020 рік на 20 мільярдів гривень.

Про це Милованов повідомив у Facebook.

«Уряд пропонує збільшити витрати Пенсійного фонду на 20 млрд. А потрібно перш за все збільшити підтримку безробітних або тимчасово безробітних. Цієї підтримки в пропозиціях уряду я не побачив», — зазначив колишній урядовець, а нині президент «Київської школи економіки».

Милованов вважає, що пенсіонери на період кризи та карантину майже не постраждають, адже продовжать отримувати пенсії, як і раніше. На відміну від них, люди, які втратили роботу через карантин постраждають набагато більше, адже втратять джерело доходу.

Ексміністр пропонує державі здійснювати прямі виплати людям, які втратили роботу через карантин, у розмірі 5 тисяч гривень.

«Робоча сила в Україні складає 17,4 млн людей. Припустимо 20% з цих людей потребують допомоги. При середній виплаті в 5 тис грн потрібно 17 млрд грн. Це майже та сума на яку пропонується збільшити фінансування Пенсійного фонду», — повідомив він.

Пропозиція про виділення додаткових 20 мільярдів гривень на пенсії міститься у законопроєкті про зміни до бюджету на 2020 рік. Його уряд планує ухвалити у зв'язку з кризою, карантином та коронавірусом, адже всі заплановані доходи та видатки на цей рік можуть просто не здійснитися.

Зазначимо, що уряд вже намагався здійснити зміни до бюджету на 2020 рік, однак на це не вистачило голосів у Раді.

Ухвалення змін до бюджету є однією з вимог МВФ для підписання нової кредитної програми з Україною на 5-8 мільярдів доларів.

Поділитись: