Закон щодо усунення адміністративних бар'єрів для фрілансерів очікує набуття чинності

Закон щодо усунення адміністративних бар'єрів для фрілансерів очікує набуття чинності.

Про це в ефірі Громадського розповів Андрій Саварець, експерт програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні»

«Закон прийнятий і я задоволений результатом. Залишається лише, щоб він набув чинності після підпису президента. І потім потрібно пройти етап впровадження цих норм в життя. Треба подивитись як закон буде працювати. Сподіваюсь, що він запрацює так, як і було задумано. Тому поки про поправки мова не йде», — сказав Саварець.

За словами експерта, для фрілансерів ще залишається проблема невизнання інвойсу як первинного бухгалтерського документу.

«Наші люди просто користуються міжнародними платіжними системами, відкривають рахунки, про які не знає Нацбанк і потім закордоном же їх і витрачають», — зауважив Саварець.

Він також додав, що саме у цьому полягало питання програми «Лідерство в економічному врядуванні». Вона була створена для того, щоб забрати зайві регуляції аби валюта вільно заходила в Україну.

«Зараз треба вирішувати найголовнішу проблему українських фрілансерів. Валюта є на їхньому рахунку, але вони не можуть скористатися нею. Ми ж заклали принцип легальності надходження валют», — наголосив експерт.

Верховна Рада на минулому тижні схвалила закон щодо усунення адміністративних бар'єрів для фрілансерів.

Закон, на думку ініціаторів, дозволить максимально зменшити адміністративні бар’єри під час процедур укладення зовнішньоекономічних договорів, зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Раніше повідомлялося, що Рада прийняла закон, який полегшить роботу фрілансерам та IT-шникам

Поділитись: