Життя

Експерт пояснив, чому Інтерпол не оголосив Гіркіна у міжнародний розшук

Життя/Експерт пояснив, чому Інтерпол не оголосив Гіркіна у міжнародний розшук
Зберегти
Вигляд

Інтерпол не оголосив у міжнародний розшук росіянина Ігоря Гіркіна (Стрелкова), оскільки пов’язує його діяльність з політичними процесами в Україні. Про це в ефірі Громадського заявив екс-керівник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк.

«Позитивної відповіді, що він оголошений у міжнародний розшук, ви не отримаєте. Ми двічі подавали документи до центрального офісу Інтерполу в Ліоні з проханням оголосити в розшук пана Гіркіна за статтями «створення терористичної організації». Двічі нам Ліон відмовляв не дивлячись на те, що ми наводили докази того, що його діяльність ніяк не пов’язана з політичною, релігійною чи військовою діяльністю. Він створив терористичну організацію, мова не йде про військові злочини чи щось інше», - заявив Вовк.

Він підкреслив, що устав Інтерполу забороняє розшукувати осіб у зв’язку з їх релігійною, військовою, а також з політичною діяльністю в країні.

«Вони пов’язують Гіркіна, громадянина Росії, з політичними процесами в Україні, з Революцією Гідності. Нібито діяльність Гіркіна стала наслідком Революції Гідності, хоча ніякого зв’язку тут немає», - додав екс-керівник Головного слідчого управління СБУ.

Він зазначив, що народний депутат Семенченко знаходиться в розшуку на прохання Росії.

«Я хотів би запитати, куди дивився центральний апарат Інтерполу, коли давав дозвіл на виставлення карточки Семенченка. От це пов’язано з політичними процесами в Україні. Тому не потрібно було давати дозвіл Росії на оголошення у міжнародний розшук пана Семенченка», - зазначив Вовк.

«Тут ще є особисті причини. Ви повинні зрозуміти, що Інтерпол – організація, яка утримується на внески країн. І внески РФ дуже великі. І представництво РФ в Ліоні дуже потужне», - підкреслив Василь Вовк.

Пов`язані новини