У Святошинському районному суді Києва проходить засідання у справі за обвинуваченням п’ятьох екс-бійців спецпідрозділу МВС «Беркут» у розстрілі активістів на Майдані.

Як повідомляє кореспондент Громадського із зали суду, на засіданні допитують експертів із балістики.

Водночас, захист «беркутівців» вимагає, щоб експерти підтвердили, що вони досліджували саме ті кулі, які були вилучені під час подій на Майдані.

Кожен експерт має знову подивитися на кулю і сказати, чи це та сама куля, вимагають адвокати підозрюваних. Вони хочуть допитати кожного експерта окремо, а потім всіх разом.

Захист екс-«беркутівців» стверджує, що від них приховують речові докази (кулі) вже півтора року.

Прокурор Генпрокуратури Роман Псюк заявив на засіданні, що не можна надати кулі, бо вони в експертних установах, більше того – в залі суду їх дослідити неможливо.

Після цього, суд відмовив у клопотанні захисту екс-«беркутівців» про окремий допит експертів і вирішив допитувати всіх разом.

Під час допиту експерт, що брав участь в цих двох балістичних експертизах, пояснив: розбіжність у результатах грудневої та січневої експертиз 2015 року є результатом збою системи обладнання. Груднева експертиза проводилася вручну експертами без застосування обладнання.

Разом з тим, саме до розбіжностей результатів балістичних експертиз апелює захист екс-«беркутівців».

Нагадаємо, 26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців «Беркута» – Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку «Беркут» Олега Янишевського і двох його підлеглих.

30 червня відбулося судове засідання у справі п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського, підозрюваних у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Під час розгляду суд зачитав результати балістичної експертизи куль, які були у тілах загиблих. За словами прокурора ГПУ Яніса Сімонова, з 16 випадків, які було розглянуто під час засідання у семи – кулі можуть збігатися із табельною зброєю п’ятьох підозрюваних. Водночас за словами одного із захисників екс-«беркутівців» Олександра Горошинського, за даними експертиз, «кулі могли бути відстріляні з 25 видів різної зброї».

На засіданні 21 червня прокурори оприлюднили результати експертизи, згідно з якими ідентифіковані автомати належали екс-«беркутівцям» Зінченку та Аброськіну. З яких було вбито трьох учасників Євромайдану і двох поранено.

Адвокати п’яти екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» подали заяву про злочин проти експертів, які проводили одну із балістичних експертиз у справі.

На засіданні 12 липня суд долучив до справи 5 екс-«беркутівців» результати балістичних експертиз.

Експертиза підтвердила причетність 5-х екс-«беркутівців» до вбивств на Майдані.

Поділитись: