Експерти НАТО доповіли про уразливість східних рубежів альянсу перед РФ

default/Експерти НАТО доповіли про уразливість східних рубежів альянсу перед РФ
Зберегти
Вигляд

Ряд військових експертів НАТО підготували доповідь, у якій попереджають про уразливість східних рубежів у випадку агресії з боку Росії.

У доповіді перераховуються недоліки в підготовці і озброєнні ключових членів альянсу, передає Financial Times.

Авторами стали шість військових експертів, у тому числі колишній генсек альянсу Яап де Хооп Схеффер, заступник верховного головнокомандуючого силами НАТО в Європі Річард Ширрефф і екс-міністр оборони Італії і голова Військового комітету НАТО Джампаоло ді Паола.

Вони попереджають про «відсутність прогресу» в зміцненні альянсу, яке в НАТО стали планувати після початку конфлікту в Україні. Також вказується, що багато з ключових членів альянсу як і раніше страждають від «хронічного недофінансування» та «гострого дефіциту» в збройних силах.

«Для Великобританії розгортання бригади, не кажучи вже про дивізію в стані постійної готовності, буде серйозною проблемою», – стверджує Річард Ширрефф, який раніше очолював штаб командування сухопутних військ Великобританії.

«Багато років ми бачили, як Росія інвестує в свої збройні сили і активно їх тренує. Але це вже не просто тренування, вона застосовує їх проти інших держав, змінюючи кордони в Європі, як це сталося з Грузією, а потім з Україною», – підкреслив він.

Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з безпеки прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Росія і НАТО «скотилися за часів нової холодної війни».

В свою чергу, генсек Альянсу Йєнс Столтенберг заперечив це твердження. Проте, за його словами, НАТО розширить присутність на східних кордонах альянсу.

/Фото fr.sputniknews.com