Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації заявляє про неможливість проведення державної експертизи для сертифікації комплексної системи захисту інформації електронного реєстру посадовців і виступає за перевірку ситуації навколо запуску декларування Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Держспецзв'язку повідомляє про неможливість в даний час відновити державну експертизу КСЗІ (комплексна система захисту інформації) реєстру і констатує відсутність будь-якого підтвердження ТОВ «Міранда» (розробник програмного забезпечення – ред.) про усунення виявлених недоліків», – сказано в повідомленні.

Зауважується, що офіційні заяви та публічні твердження про те, що Держспецзв'язку зобов'язана видати атестат можуть бути розцінені і кваліфіковані «як тиск на експертів для прийняття ними свідомо не об'єктивних і необґрунтованих висновків».

«Вважаємо, що свої висновки щодо створеної системи Е-декларування та ситуації, що склалася навколо КСЗІ Реєстру, також повинні зробити СБУ і ГПУ», – повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

13 серпня Держспецзв’язку передала НАЗК «засекречені» зауваження щодо електронних декларацій

Попри це, 15 серпня система була запущена, повідомила голова НАЗК і того ж дня НАЗК прийняло перші електронні декларації.

В свою чергу, керівництво Програми розвитку ООН в Україні вимагає від Держспецзв’язку і Національного агентства з питань запобігання корупції опублікувати дані щодо анонсованих технічних проблем із системою електронного декларування.

Поділитись: