УКРАЇНА

Експортерам дозволять залишати собі валютні надходження

6 лютого, 2018 14:50
УКРАЇНА/Експортерам дозволять залишати собі валютні надходження
Зберегти
Вигляд
Національний банк дозволить експортерам в Україні залишати собі валютні надходження. Таке рішення НБУ може прийняти вже цього року.

Національний банк дозволить експортерам в Україні залишати собі валютні надходження. Таке рішення НБУ може прийняти вже цього року.

Про це заявив виконувач обов'язків голови НБУ Яків Смолій.

На сьогодні компанії, які експортують свою продукцію, змушені продавати на міжбанківському ринку 50% валютного виторгу. Банки автоматично продають валютні надходження бізнесу на наступний день без доручення клієнта.

Ця постанова набула чинності вступила в силу 14 червня 2017 року і буде діяти до 13 червня 2018-го. До цього компанії змушені були продавати ще більше — 65% валютного виторгу.

Взагалі вимога обов’язкового продажу валюти експортерами – це антикризовий захід, який має утримати гривню від обвалу. Гарантовані надходження валюти від експорту задовольняють попит на валюту на внутрішньому ринку. Ця норма була запроваджена ще 2012 року і з того часу її дія подовжувалася. Під час фінансової кризи 2014-2015 років Нацбанк зобов’язав експортерів продавати навіть 75% валютних надходжень.

Якщо Нацбанк вирішить відмінити свою вимогу, це буде свідчити про стабілізацію ситуації на валютному ринку та про відсутність ризиків здешевлення гривні.

Раніше повідомлялося, що за п'ять років Україна в 52 рази збільшила експорт малини до країн ЄС.

/Вікторія Руденко

Пов`язані новини