Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру трьом колишнім посадовцям Служби зовнішньої розвідки у зловживанні службовим становищем, унаслідок якого державі завдали 2,2 мільйона гривень збитків.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Йдеться про експершого заступника голови відомства, виконувача обов’язків директора держпідприємства та колишнього посадовця.

Слідство встановило, що підозрювані у період з серпня по грудень 2014 року, зловживаючи службовим становищем, організували державну закупівлю, унаслідок якої уклали договір з одним із держпідприємств з постачання обладнання. Водночас його фактично не поставили.

«Всупереч нормативним документам за ще не отримане обладнання СЗРУ внесла повну передплату. Натомість, обладнання за умовами закупівлі не поставили. Отримані кошти керівник ДП легалізував, перерахувавши компаніям з ознаками фіктивності», — уточнили у відомстві.

Економічна експертиза показала, що такими діями інтересам держави завдали 2,2 млн грн збитків.

Підозри експосадовцям оголосили за статтею ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. Їм загрожує ув’язнення до 3 років.

Виконувача обов’язків держпідприємства також підозрюють за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна…), ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) грошових коштів) та ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу. Загрожує йому ув’язнення від 7 до 12 років.

Поділитись: