ENRU

Екстрадиція олігарха Фірташа до США затягується через зволікання Іспанії — DW

Правоохоронні органи Іспанії затягують екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа з Австрії до США.

Про це пише Deutsche Welle.

«Після рішення Вищого земельного суду Відня, який у лютому дозволив екстрадицію до США, іспанський ордер є єдиною причиною, чому Дмитро Фірташ ще не у США», — йдеться у статті.

Зазначається, що у разі, коли існують два паралельні запити на екстрадицію від різних країн, рішення кому видавати підозрюваного ухвалює міністр юстиції країни.

«Однак спершу він має дочекатися рішення суду щодо екстрадиції - як щодо запиту однієї країни, так і щодо іншої. Але якщо судове рішення щодо екстрадиції Фірташа до США вже є, то суд в іспанській справі ще навіть не починався», — пише видання. 

Замість 2 місяців, відведених європейським законодавством на розгляд ордерів з інших країн ЄС, іспанський ордер на Фірташа залишається без судового розгляду вже 8.

Спершу його розгляд відклали до моменту, поки австрійський суд ухвалить рішення в американській справі.

«Однак рішення за запитом США ухвалене ще 5 місяців тому, а питання екстрадиції до Іспанії досі не зсунулось з мертвої точки», — підкреслює видання.

Як відомо, українського олігарха Дмитра Фірташа затримали у Відні за запитом про екстрадицію до США.

21 лютого цього року суд в Австрії дозволив екстрадицію олігарха Фірташа у США.

23 лютого, земельний суд Відня, розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа, прийняв рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

Також, Іспанія оголосила Фірташа в міжнародний розшук у справі про відмивання грошей.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram