Колишнього першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка від 3 вересня остаточно звільнили з військової служби.

Про це повідомляє Цензор.net із посиланням на джерело в СЗР.

За його даними, наказ про остаточне звільнення Семочка підписав голова відомства Владислав Бухарев 30 серпня. До того полковник залишався на службі без посади.

«Петро Олексійович насправді злукавив, Семочко де-факто перебуває на військовій службі в розпорядженні Служби зовнішньої розвідки. Оголосив про звільнення, але не звільнив», ― казав Бухарев в інтерв’ю Цензор.net у червні 2019 року.

На прохання hromadske про коментар у СЗР сказали, що «не в курсі кадрових змін» у службі.

Нагадуємо, що президент Порошенко звільнив Сергія Семочка 12 квітня, а відповідний указ був оприлюднений 16 квітня. 23 травня Семочко подав позов, яким вимагав скасувати указ про його звільнення.

Національне антикорупційне бюро порушило кримінальну справу стосовно Семочка після публікації журналістського розслідування.

Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня 2018 року оприлюднили сюжет, у якому йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків.

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ, в якій Семочко працював до переходу в СЗР.

11 грудня 2018 року Служба безпеки підтвердила російське громадянство родичів Семочка.

Своєю чергою, Єгор Божок, на той час голова СЗР, заявив, що не бачить підстав для звільнення чи відсторонення Семочка.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: