Офіс генпрокурора розпочав провадження щодо можливого отримання хабаря колишнім першим заступником Головного військового прокурора. 

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Провадження розпочали на підставі даних журналістів. Найімовірніше, йдеться про розслідування журналістів програми «Наші гроші. Львів». У матеріалі журналістів зазначено, що колишній перший заступник військового прокурора Володимир Жербицький, який розслідував причетність народного депутата Юрія Бойка до оборудок Сергія Курченка зі скрапленим газом, став співвласником ТОВ «Трускавецькі лікувальні води», що належало людям з оточення депутата.

Досудовим розслідуванням у цьому провадженні займатимуться детективи Національного антикорупційного бюро України.

Як відомо, Жербицький був першим заступником військового прокурора України Анатолія Матіоса і пішов на пенсію в жовтні 2017 року. Серед справ, якими він займався, було розслідування оборудок Сергія Курченка в банківській сфері та зі скрапленим газом.

У 2017 році тоді ще депутат фракції БПП Сергій Лещенко заявляв, що у справі зі скрапленим газом ГПУ ще у 2015 році підготувала звернення до Верховної Ради про зняття депутатської недоторканості та затримання Бойка, якого вважала «учасником злочинної організації Сергія Курченка». Бойка підозрювали в тому, що на посаді міністра палива та енергетики він сприяв завищенню обсягів скрапленого газу для населення, який через фірми Курченка продавався на ринку для приватних підприємств.

Однак заяву до парламенту так і не передали, а у 2016 році Військова прокуратура заявила, що Бойка допитали у справі Курченка як свідка. Для притягнення ексміністра палива та енергетики до відповідальності забракло доказів.

Нагадаємо, Курченко залишив Україну після втечі Януковича у 2014 році.

Поділитись: