За останні кілька років з'явилося безліч альтернатив традиційним сигаретам, в тому числі й так звані електронні сигарети. Вчені поки що не можуть дати однозначної відповіді, наскільки така альтернатива «безпечніша», проте останнє дослідження припускає, що е-сигарети так само шкідливі під час вагітності, як і звичайні.

До такого висновку дійшли англійські вчені з Даремського університету, дослідження опублікували в журналі The Lancet.

Вчені дослідили рефлекси 83 немовлят: 44 їхні матері не курили під час вагітності, 29 курили звичайні сигарети, а 10 — електронні. Більшість дітей народилося на 37 тижні вагітності.

І що вони з’ясували?

Немовлята матерів, які курили традиційні сигарети, мали значно меншу вагу й окружність голови при народженні, ніж інші. Також вони мали більше аномальних рефлексів і знижену «саморегуляцію» у порівнянні з дітьми матерів, які не палили. Подібне спіткало і дітей, чиї матері курили електронні сигарети.

Серед аномалій вчені помітили відсутність первинних рефлексів, таких як хапання за палець дорослого. Також дитина могла відчувати переляк, коли з-під її голови прибирали руку. Автори дослідження кажуть, що такі ознаки рефлексів можуть свідчити про порушення розвитку мозку.

«Нікотин може надавати негативні ефекти на центральну нервову систему, проведені раніше дослідження на тваринах вказують на руйнівні ефекти в мозку. З огляду на кількість нікотину в електронних сигаретах і наслідки для плода, які з'являються в післяпологовому періоді, ми вважаємо, що матерям не слід курити електронні сигарети під час вагітності», — заявила провідна авторка дослідження Сюзанна Фроггатт.

Команда авторів нової роботи визнає, що дослідження було невеликим і потрібно провести ще багато роботи. Проте вже зараз лікарі можуть попереджати жінок про шкоду електронних сигарет під час вагітності.

Поділитись: