Перша ракетка України Еліна Світоліна відмовилась від участі у Відкритому чемпіонаті США з тенісу (US Open). Низка інших топів також не їдуть, зокрема через побоювання обов’язкового карантину після повернення в Європу.

Про своє рішення українка повідомила в Instagram.

Світоліна зазначила, що вдячна організаторам за пропозицію і цінує їхні зусилля з проведення турніру в нинішніх умовах, однак вона все одно не хоче піддавати свою команду ризику поїздкою до США, де виявили найбільшу кількість інфікованих коронавірусом у світі.

Організатори вирішили не скасовувати US Open-2020 навіть в умовах пандемії, турнір має стартувати 31 серпня в Нью-Йорку. Змагання відбуватимуться за жорстких умов безпеки, зокрема гравці зможуть приїхати з обмеженою кількістю персоналу, жити у спеціально визначених місцях, носити маски, дотримуватися дистанції тощо.

Крім питань безпеки, для тенісистів з Європи та деяких інших країн проблемою може стати те, що після повернення зі США вони повинні будуть пройти 14 днів самоізоляції, що дуже впливає на плани спортсменів, наприклад, на їхнє бажання взяти участь у наступному турнірі.

Так, крім Світоліної, яка зараз є п’ятою ракеткою світу, не поїдуть у США зокрема перша ракетка Ешлі Барті та сьома Кікі Бертенс. Друга ракетка Сімона Халеп також заявила, що якщо умови не зміняться, вони на US Open не поїде.

Серед чоловіків не поїде друга ракетка Рафаель Надаль, перша ракетка Новак Джоковіч ще не вирішив.

Водночас як повідомляло видання Marca, перші двадцять тенісистів чоловічого рейтингу провели Zoom-конференцію і домовились пригрозити бойкотом, якщо їх змушуватимуть проходити 14-денний карантин у Європі після повернення зі США.

Нагадаємо, минулого року Світоліна дійшла до півфіналу US Open.

US Open — один з чотирьох турнірів серії «Великого шлема». Це серія найпрестижніших тенісних турнірів світу, інші три проводяться в Австралії, у Великій Британії та Франції. Цьогоріч Australian Open зіграли до пандемії, а от «Вімблдон» через коронавірус скасували. 

Поділитись: