Компанія «ДТЕК Енерго», яка належить українському олігарху Рінату Ахметову, у 2018 році отримала 5,25 мільярда гривень прибутку. У 2017 році компанія отримала збиток у розмірі 2,9 мільярда гривень, тобто її прибуток зріс на понад 8 мільярдів гривень за рік.

Зазначається, що дохід «ДТЕК Енерго» за рік склав 90,78 мільярда гривень, що на 35,6% менше, ніж у 2017 році. Попри це, прибуток компанії суттєво зріс.

У компанії Ахметова зазначають, що така зміна у дохідності пов’язана з проведенням відокремлення функцій постачання енергії та функцій її генерації.

Зазначимо, що «ДТЕК Енерго» займається вугільним бізнесом Ріната Ахметова. Зокрема, компанія відповідає за видобуток вугілля, а також генерацію та продаж електроенергії теплових електростанцій.

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Наразі «ДТЕК» активно вводить в експлуатацію електростанції з альтернативних джерел енергії. Зокрема, через дію в Україні «зеленого тарифу», який дозволяє продавати таку електроенергію за вищими цінами.

Раніше Антимонопольний комітет не побачив зловживання монопольним становищем компанією «ДТЕК».

Поділитись: