Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, архів
Фото:

ЕРА

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що турецькі служби безпеки затримали дружину вбитого раніше ватажка угруповання «Ісламська держава» Абу Бакра аль-Багдаді.

Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu.

Під час свого виступу Ердоган також засудив позицію країн Заходу, які проводять паралелі між ісламом і тероризмом.

«Захід, який проводить паралелі між ісламом і тероризмом, повинен поглянути на ситуацію в своїх країнах. Поняття «ісламський тероризм» не існує. Терористів потрібно шукати на Заході», — заявив президент Туреччини.

Він додав, що той, хто здійснює терористичні дії, прикриваючись ісламом, є ворогом релігії.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 27 жовтня повідомив, що американські солдати провели операцію на північному заході Сирії, під час якої був убитий ватажок ІД Абу Бакр аль-Багдаді. 31 жовтня «Ісламська держава» підтвердила смерть свого ватажка та назвала ім’я нового лідера.

Лідера «Ісламської держави» ЗМІ декілька разів оголошували вбитим або пораненим. Вважається, що аль-Багдаді дістав поранення під час авіаудару сил США на початку 2015 року, але зміг відновитися та зберегти прямий контроль над групою.

У вересні з’явилось перше за 5 місяців звернення аль-Багдаді до прихильників, у якому він закликає їх «подвоїти зусилля» та «робити подвиги».

Попереднє звернення лідера ІД оприлюднили у квітні 2019-го — воно було першим за 5 років.

Поділитись: