Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Німеччина стала притулком для терористів і буде засуджена історією. Він звинуватив її в нездатності викорінити прихильників американського проповідника, якого Анкара звинувачує у спробі військового перевороту в липні

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Німеччина стала притулком для терористів і буде засуджена історією. Він звинуватив її в нездатності викорінити прихильників американського проповідника, якого Анкара звинувачує у спробі військового перевороту в липні.

Про це повідомляє Reuters.

Ердоган сказав, що Німеччина вже давно таїть бойовиків з Курдської робочої партії (PKK), яка три десятиліття вела повстанвьку боротьбу заради курдської автономії, і лівих радикалів з Революційної народно-визвольної партії-фронту (DHKP-C), яка провела серію збройних нападів в Туреччині.

«Ми стурбовані тим, що Німеччина, яка протягом багатьох років захищала PKK і DHKP-C, стала задвірком терористичної організації Гюлена», — сказав Ердоган, маючи на увазі засновану в США мережу проповідника Фетхуллах Гюлен.

«У нас немає ніяких очікувань від Німеччини, але ви будете засуджені історією за підбурювання до тероризму. Німеччина стала важливим притулком для терористів», — сказав він на церемонії в його палаці в Анкарі.

Міністр юстиції Німеччини Хейко Маас повідомив журналістам, що він не хотів би судити, чи має рух Гюленістів політичний характер. Він також сказав, що Берлін не видаватиме підозрюваних, якщо вони зіткнулися з політичними звинуваченнями.

«Цього точно не станеться. Длья будь-якої екстрадиції мають бути ознаки класичної кримінальної діяльності», — сказав він.

Ердоган сказав, що він стурбований позицією Німеччини, і попередив, що «загроза тероризму повернеться як бумеранг»

Нагадаємо, у Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Головний обвинувачуваний у надиханні перевороту — американський проповідник турецького походження Фехтуллах Гюлен.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: