Президент Туреччини Таїп Ердоган домагається відновлення розслідування проти німецького телевізійного коміка, який його висміяв.

Про це повідомляє The Guardian.

Ердоган подав апеляцію, яка оскаржує рішення влади Німеччини відмовити у розслідуванні справи проти телевізійного коміка, який висміяв турецького президента, розповіла голова прокуратури міста Майнц Андреа Келлер.

Зазначається, що ця подія вплинула на німецько-турецькі відносини і «кинула тінь» на спроби приборкати наплив сирійських мігрантів, що прибувають через Туреччину.

Йдеться про трансляцію на німецькому телеканалі ZDF, під час якої комік Ян Бомерман прочитав так званий «наклепницький вірш», у якому сатирично звинуватив Ердогана в зоофілії та педофілії.

Бомерман сказав, що його виступ був реакцією на рішення Анкари викликати посла Німеччини за іншу сатиричну пісню, в якій комік також висміяв турецького лідера.

У квітні канцлер Німеччини Анґела Меркель санкціонувала розслідування, яке мало встановити чи може Бомерман бути засудженим за не часто вживаним законом 19-го століття «за образу гідності государя».

За це їй висловили докір німецькі правозахисні групи.

В прокуратурі Майнца 4 жовтня оголосили: розслідування встановило, шо сатира коміка була настільки перебільшеною, що її не можна сприймати всерйоз.

«Немає жодних доказів того, що обвинувачений здійснив серйозний напад на особисту чи громадську репутацію президента Туреччини», – зазначили у своєму висновку правники.

Раніше повідомлялося, що німецькі ЗМІ звинуватили Туреччину в утисках свободи слова.

Поділитись: