Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав владу США переглянути ставлення до Анкари, пригрозивши у протилежному випадку почати пошук нових союзників.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав владу США переглянути ставлення до Анкари, пригрозивши у протилежному випадку почати пошук нових союзників.

Про це йдеться у колонці турецького лідера для американської газети The New York Times.

У своїй колонці Ердоган зазначає, що Туреччина і США близько 60 років є «стратегічними партнерами і союзниками по НАТО».

На думку Ердогана, США не здатні зрозуміти і з повагою поставитися до побоювань турецького народу.

«Вашингтон, поки не стало пізно, повинен відмовитися від помилкової думки про те, що наші відносини можуть бути асиметричними, і примиритися з тим, що у Туреччини є альтернативи. Якщо Вашингтон не відмовиться від однобокого і зневажливого курсу, то Туреччина буде шукати нових друзів і союзників», — наголосив лідер Туреччини.

На думку автора статті, якщо «США не почнуть шанобливо ставитися до суверенітету Туреччини і не доведуть, що розуміють загрози, перед якими опинився турецький народ, то союз двох країн опиниться в небезпеці».

Ердоган наголосив, що «односторонні кроки Вашингтона щодо Туреччини завдадуть шкоди лише інтересам і безпеці США».

Раніше лідер США Дональд Трамп оголосив, що США подвоять тарифи на турецькі сталь та алюміній на тлі погіршення дипломатичних відносин з Анкарою.

Раніше Міністерство фінансів США ввело санкції проти двох турецьких міністрів через їхню причетність до переслідування американського пастора Ендрю Брансона, затриманого у 2016 році.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявляв, що Туреччина не змінить позицію щодо арешту американського пастора.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати  запровадять «великі санкції» проти Туреччини через утримування Анкарою американського пастора Ендрю Бренсона, звинуваченого у тероризмі та шпигунстві.

Бренсон працював у Туреччині понад 20 років. Його затримали в 2016 році та звинуватили у тероризмі та шпигунстві. Анкара заявляє, що Бренсон нібито допомагав групам, які стояли за організацією військового перевороту в Труеччині в липні 2016 року.

25 липня 2018 Бренсона взяли під домашній арешт. Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Туреччина має звільнити його та відпустити на батьківщину.

Поділитись: