Культура

Естонія передасть Україні конфіскований на кордоні з Росією древній меч

Культура/Естонія передасть Україні конфіскований на кордоні з Росією древній меч
Зберегти
Вигляд

Конфіскований взимку цього року на кордоні Естонії з Росією древній меч епохи вікінгів через два тижні буде переданий Україні.

Цю інформацію підтвердив посол України в Таллінні Віктор Крижанівський, повідомляє портал err.ee. За його словами, передача меча відбудеться 12 травня.

До Естонії прилетить делегація Міністерства культури України, яка 13 травня відвезе історичну знахідку до Києва.

Нагадаємо, під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією співробітники податково-митного департаменту виявили меч у громадянина Білорусі.

У водія не було дозволу на транспортування раритету. В ході експертизи з'ясувалося, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менше 17 тисяч євро. Естонія збиралася віддати знахідку Росії.

Посол України в Таллінні Віктор Крижанівський звернувся з клопотанням до МЗС Естонії, в якому просив владу країни не віддавати Росії конфіскований меч епохи вікінгів.

За його даними, рідкісна знахідка родом не з Росії, як вважалося спочатку, а з Волинської області. Естонські експерти встановили, що конфіскований меч дійсно походить з України.

/ фото prostir.museum

Пов`язані новини