Зоряна Скалецька, очільниця МОЗ України, архів
Фото:

УНІАН

Українців, які перебувають у провінції Хубей, 11 лютого мали евакуювати та помістити на карантин, але цього не сталося. Міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька зазначила, що країна ще недостатньо готова. Коли і як врешті відбудеться евакуація — головне з відповідей МОЗ:

Коли українців евакуюють з провінції Хубей?

У провінції Хубей, за словами міністерки охорони здоров’я Скалецької, є близько 80 українців. 51 з них погодилися на евакуацію. Попередньо їх планували вивезти 11 лютого, але через неготовність країни приймати своїх громадян й організовувати карантин, евакуацію перенесли. 

«Поспіх і прийняття рішень без вивчення і без гарантій для всіх 40 мільйонів українців може бути небезпечним», — зазначила Скалецька. За її словами, щойно будуть висновки епідеміологів, фахівців, що заклад готовий і безпечний, тільки тоді його визначать як місце евакуації

Як має відбуватися евакуація?

У Міністерстві охорони здоров’я підготували форми інформованої згоди. Ті, хто погодяться на евакуацію та карантин, мають її підписати. Команда рейсу буде мати костюми біологічного захисту.

«Уся техніка, усе обладнання, яке буде використано для цього процесу, пройде дезінфекцію в посиленому режимі, вже через 3-4 години такий транспортний засіб або літак можна використовувати без будь-яких ризиків», — сказав Ігор Кузін, в. о. генерального директора «Центру громадського здоров'я МОЗ України».

Перед вильотом українцям двічі поміряють температуру та нададуть звичайні медичні маски під час перельоту. А члени екіпажу та медики матимуть костюми біологічного захисту. 

Евакуйовані українці не заходитимуть в термінал аеропорту. Митники та прикордонники перевірятимуть їх біля борту на свіжому повітрі. Водії автобусів й екіпажі літаків будуть в ізоляції. Далі осіб помістять на карантин. 

Бригада екстреної медичної допомоги, яка летітиме з евакуйованими, і надалі буде проводити медико-санітарне спостереження за ними.

Що буде з тими, хто відмовиться евакуйовуватися?

За словами Кузіна, людині відмовлять у вильоті, «якщо вона не дає згоду на проведення протиепідемічних або профілактичних заходів. І це є пунктом, який регулюється ст. 35 постанови Кабміну 893».

У яких закладах евакуйовані перебуватимуть під час карантину?

Які саме заклади оберуть для карантину, у МОЗ ще вирішують. Напередодні Кузін зазначив, що це мають бути заклади закритого, санаторного типу. Обидві установи розташовані на території Київської області.

У закладах мають перевірити вентиляційні канали, каналізаційні стоки, можливість охорони та дотримання закритого режиму. 

«Ми продумаємо, як буде забезпечуватися харчування, щоб якомога менше персоналу було дотичним», — розповіла на брифінгу Скалецька. 

Скільки тест-систем для виявлення вірусу?

В Україні є 30 тест-систем. Очікують ще півтори тисячі. 

Поділитись: