Затоплені населені пункти внаслідок сильних дощів і поводі на заході України
Фото:

ДСНС

З червня у західних областях України почалися сильні дощі, що призвело до підняття рівня води у річках. Через паводки підтопленими виявились тисячі будинків, а сотні їхніх мешканців довелося евакуювати. В Івано-Франківській та Львівській областях негода пошкодила та навіть зруйнувала мости та автодороги. Станом на 24 червня рятувальники вже ліквідували наслідки негоди у Волинській та Вінницькій областях. 

Наразі, за даними рятувальників, затопленими залишаються 165 населених пунктів у Івано-Франківській, 15 — у Чернівецькій та 8 — у Львівській областях.

На Прикарпатті через негоду перекрили рух на деяких дорогах. У селі Буковець стався зсув верхнього шару ґрунту, тож тепер перекрита дорога державного значення Р-24 «Татарів — Кам'янець-Подільський». А в місті Галич рух перекрили на автомобільному мосту через Дністер на трасі Н-09 «Львів — Івано-Франківськ».

В Укргідрометцентрі розповіли hromadske, що вже відсьогодні, 24 червня, інтенсивність опадів знижуватиметься. За прогнозами, до вихідних опади перейдуть у помірні, притаманні для літа.

На Прикарпаття вже прибули прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова ДСНС Микола Чечоткін та командувач Національної гвардії Микола Балан для того, щоб контролювати ліквідацію наслідків негоди.

За словами прем’єра, затоплення перевершує масштаби 2008 року. Тоді внаслідок інтенсивних дощів у західній Україні сталося різне підняття рівня води в річках. Паводки того року вважаються одними з найбільших у західних регіонах.

Але синоптики кажуть, що немає нічого дивного в інтенсивних дощах, вони були 30 років тому, але не призводили до таких наслідків. «Впливає не тільки природа, а й людський фактор: вирубка лісів, невідремонтовані дамби. Раніше люди не будувалися на заплавах річок (місця, які періодично затоплюються під час повеней — ред.)», — кажуть метеорологи.

Хоч опади й будуть поступово зменшуватися, синоптики попереджають, що вода у річках почне спадати через один-три дні після закінчення опадів.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: