«Фабрика фейків і провокація»: Медведчук прокоментував нові записи розмов з бойовиками

Підозрюваний у державній зраді народний депутат від ОПЗЖ Віктор Медведчук прокоментував оприлюднені журналістами записи нібито його телефонних розмов з російськими посадовцями та бойовиками. Каже, це фальсифікація та провокація.

Про це він сказав журналістам у прямій трансляції hromadske.

Так, Медведчук вважає записи, зокрема про те, що він просив бойовиків не чіпати будинок Ахметова у 2014 ㅡ фальсифікацією.

«Вважаю це фабрикою фейків і провокацією відносно мене, яка виникла саме зараз, а не тоді, коли це відбувалося і коли велись перемовини», ㅡ сказав Віктор Медведчук.

Водночас він підтвердив, що спілкувався з п'ятим президентом України Петром Порошенком у 2014 році.

«Я спілкувався з паном Порошенком і у 2014-му, і у 2015-му, і надалі ㅡ до 2018 року, поки ми не розійшлися у поглядах щодо звільнення військовополонених», ㅡ сказав Медведчук.

На питання про те, чи мав він неофіційні повноваження про домовленість з бойовиками та про надання їм певних гарантій від української сторони, ㅡ він заперечив.

«Я вів переговори на підставі тих повноважень, які мені були надані щодо мирного врегулювання. У травні такі повноваження були надані ще Турчиновим, а далі вже Порошенком. Ніяких гарантій я не міг передавати, оскільки не мав для цього повноважень», ㅡ сказав він.

Про що йдеться?

Журналісти-розслідувачі проєкту Bihus.Info заявили, що отримали доступ до десятків годин записів розмов голови політради «Опозиційної платформи — За життя» й кума Путіна Віктора Медведчука, які свідчать про його зв’язки з російськими посадовцями та бойовиками.

Із записів випливає, що вже з червня 2014 року Медведчук «прописався» в адміністрації тодішнього президента, вів від її імені переговори з бойовиками та нібито був здатен впливати на Порошенка.

Водночас у «Європейській Солідарності» запевняють, що Порошенко та Медведчук не розмовляли на ті теми, про які дискутують «якісь голоси» на записах Bihus.info. Там впевнені, що до розслідування журналістів причетний Офіс президента.

Самі журналісти зазначають, що записи телефонних розмов Медведчука Служба безпеки України мала у своєму розпорядженні ще з 2014 року.

11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та народному депутату від ОПЗЖ Тарасу Козаку. Медведчука підозрюють у державній зраді та порушенні законів та звичаїв війни.

13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

До того, 19 лютого, Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження застосували у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.