Кімната у штаб квартирі компанії Facebook, де працюють аналітики, у Менло-Парк, штат Каліфорнія, США, 17 жовтня 2018 р.
Фото:

EPA-EFE/MONICA DAVEY

Громасдьке публікує матеріал Еврорадио в межах партнерства незалежних медіа східної Європи.

З 9 грудня в Facebook почали діяти нові правила спільноти. Відтепер у соціальній мережі заборонено навіть натякати на секс. Дописи блокуються за невинні фрази на кшталт «хочу розважитися сьогодні ввечері». Але це відбувається не автоматично: для отримання бану потрібно, щоб хтось на вас поскаржився. Єврорадіо перевірило на собі, як працюють механізми блокування, і дізналося, чи можна зняти бан.

В якості експерименту білоруські журналісти опублікували статус «Хочу розважитися сьогодні ввечері». Саме ця фраза (і її аналог англійською «looking for a good time tonight») в нових правилах Facebook наведена як приклад неприйнятного змісту. Після цього двоє френдів поскаржилися на допис: кілька кліків — і близько 11:00 скарги на «сексуальну експлуатацію» вирушили до адміністрації соцмережі.

Приблизно через годину робот Facebook повідомив автору допису, що публікація заблокована за порушення норм спільноти — «відкритий сексуальний підтекст». Далі користувачу пропонують погодитися з баном або запросити додаткову перевірку.

Водночас тому, хто поскаржився на публікацію, приходить сповіщення, що пост було видалено.

Автор допису не погодився з баном і запросив повторну перевірку. Ще через годину адміністрація Facebook повідомила, що «неправильно витлумачила інформацію», тож порушення правил спільноті у дописі все ж немає. Перед автором вибачилися і розблокували одпис. Сповіщення про це надійшло й автору скарги.

Поділитись: