Facebook представив прототип своїх окулярів доповненої реальності та представив їхні перші можливості, які стосуються покращення звуку.

Попередній звіт про роботу над AR-окулярами опублікували у блозі Facebook.

Те, що ви бачите — це те, що ви чуєте

Одну з розробок у Facebook називають «надздібностями сприйняття». Вона дозволяє чути лише одного співрозмовника, а інші звуки навколо — приглушувати.

В окулярах буде декілька мікрофонів, які вловлюють звуки навколо людини. Тоді за рухом очей та голови окуляри визначатимуть, кого чи що зараз хоче почути користувач. Тобто ви сидите у кав'ярні, повертаєте голову до свого друга/подруги й окуляри приглушують усі звуки навколо, крім слів співрозмовника. Потім ви вирішуєте подивитися на телевізор на стіні й тоді голос співрозмовника стихає, але стає голоснішим звук на екрані.

У компанії кажуть, що сильний шум у барах і ресторанах може нашкодити здоров'ю, а їхня розробка дозволить захистити слух.

Крім того, ця технологія не призначена спеціально для людей із порушенням слуху. Проте розробники переконують, що окуляри можуть допомогти людям, які не хочуть носити слуховий апарат.

Так виглядає прототип окулярів доповненої реальності
Фото:

Facebook

Імітація звуку в просторі

Уявіть, якби ви говорили телефоном й відчували, що ваш співрозмовник не за декілька кілометрів, а біля вас у кімнаті. Саме над такою технологією працюють у Facebook.

Для того, щоб створити такий ефект, розробники спрямовують у спеціальні навушники звук різної гучності та з імітацією відбиття звуку від стін. З такою технологією можна слухати музику в навушниках, але відчувати, що вона грає у всій кімнаті.

Що ще хочуть додати в окуляри?

У Facebook хочуть забезпечити захист персональних даних користувачів окулярів. Наприклад, щоб ніхто, крім вас, не зміг скористатися окулярами, думають над запуском розпізнавання обличчя. Але поки такі пропозиції залишаються на стадії ідеї.

За допомогою штучного інтелекту розробники хочуть покращити не тільки сприйнятті звуків, а і їх розуміння. Наприклад, ви зайшли до ресторану, й ваші AR-окуляри розпізнають події навколо: розмова людей, шум від кондиціонера, брязкіт посуду, звук від телевізора. Нейромережа оцінює, які звуки важливіші та приглушує фоновий шум.

Ще одна з ідей — побороти мовний бар'єр. Facebook хочу використовувати штучний інтелект для розпізнавання мови. У своїх окулярах ви зможете бачити транскрипцію чи переклад слів у реальному часі.

Поділитись: